У Полтавській області для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ) у 2026 році зареєстровано 15 065 осіб. Із них 10 358 — випускники поточного року, 4 707 — випускники минулих років.
Зазначимо, за даними МОН найбільше зареєстрованих для проходження тесту в Україні:
- в Києві — 35 331 осіб,
- Львівській – 31 180 осіб,
- Дніпропетровській — 27 494 осіб,
- Київській — 22 388 осіб,
- Одеській областях — 21 819 осіб.
Основна сесія НМТ триватиме з 23 травня до 25 червня. Інформація про дату, час і місце тестування з’явиться в персональних кабінетах. У травні також відкриють реєстрацію на додаткову сесію, яка відбудеться 17–24 липня. Вона призначена для тих, хто не зможе скласти тест під час основної сесії з поважних причин.

НМТ міститиме два блоки: основний, до якого увійдуть три обов’язкові навчальні предмети, і додатковий, що міститиме завдання з одного навчального предмета на вибір.
Обов’язкові – українська мова, математика та історія України. На вибір – українська література, іноземна мова, біологія, фізика, хімія та географія. Другий рік поспіль випускники складатимуть тест з історії України, що охопить увесь курс історії – від найдавніших часів до сьогодення.
Кожен учасник проходитиме тестування в один день у два етапи. Під час першого етапу, який триватиме 120 хвилин, потрібно буде виконати завдання з української мови та математики, а під час другого, теж тривалістю 120 хвилин – з історії України та навчального предмета на вибір. Між етапами буде 20-хвилинна перерва.
Довідка
НМТ (Національний мультипредметний тест) — це обов’язковий вступний іспит для випускників в Україні, який замінив традиційне ЗНО. Це комп’ютерне тестування, необхідне для вступу до університетів на бакалаврат.
