$15 000 за інвалідність: на Полтавщині підозрюють голову медичної експертної комісії

СБУ спільно з Національною поліцією повідомила про підозру завідувачці неврологічного відділення однієї з лікарень Полтавської області, яка одночасно очолювала експертну медичну команду (колишню МСЕК).

Про це повідомляє Управління СБ України в Полтавській області.

Жінку підозрюють у причетності до схеми ухилення військовозобов’язаних від мобілізації через незаконне оформлення інвалідності.

Йдеться про злочинну схему, яку правоохоронці викрили у грудні минулого року.

За даними слідства, протиправну діяльність організували колишній правоохоронець та група лікарів-неврологів, серед яких – завідувачка неврологічного відділення однієї з лікарень Полтавської області, яка одночасно очолювала експертну медичну команду.

Зловмисники на підставі сфабрикованих історій хвороб і вигаданих діагнозів оформлювали інвалідність військовозобов’язаним. Це дозволяло «клієнтам» незаконно отримувати підстави для уникнення мобілізації.

Наразі завідувачці неврологічного відділення повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 ККУ (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Раніше, у грудні 2025 року, іншому фігуранту цієї справи було повідомлено про підозру за пособництво в одержанні неправомірної вигоди службовою особою, вчинене за попередньою змовою групою осіб, а також за організацію підроблення та збуту підроблених документів (ч.5 ст.27, ч.3 ст.368 та ч.3 ст.27, ч.3 ст. 358 КК України). Тоді СБУ повідомляло, що за оперативними даними вартість послуг сягала 15 тисяч доларів США.

Досудове розслідування триває.

Комплексні заходи здійснювали співробітники СБУ в Полтавській області спільно з ГУ Національної поліції в області за процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури.

Читайте також: «Добробут» закупив яйця у фірми з пулу Сергієнка, відхиливши дешевшу пропозицію

Головне

Дивитись усі