На Полтавщині засудили браконьєра за вилов риби під час нересту

У селі Ковалі Чорнухинської громади місцевому жителю винесли кримінальний вирок за незаконний вилов риби в період нересту. За допомогою забороненого знаряддя чоловік спіймав 14 риб, за що тепер повинен заплатити більше 20 тисяч гривень компенсації.

Слідство встановило, що 13 травня цього року чоловік прийшов на берег річки Многа і встановив заборонений для любительського рибальства риболовний ятір. На наступний день вдень його затримали працівники поліції в той момент, коли він виймав сітку з уловом.

У браконьєра виявили дев’ять сріблястих карасів, одного золотого карася, дві краснопірки та дві плоскірки. За встановленими урядом тарифами, сума завданих збитків за такий вилов становила 20815 гривень.

На засіданні у Чорнухинському районному суді, яке відбулося 2 червня, обвинувачений повністю визнав свою провину. Він пояснив, що знайшов ятір вдома і хотів зловити риби для приготування її на сковорідці. Про нерестову заборону та незаконність своїх дій, за його словами, він не знав.

Суд визнав чоловіка винним у незаконному зайнятті рибним промислом і призначив йому покарання у вигляді одного року пробаційного нагляду. Суд також задовольнив цивільний позов і зобов’язав стягнути з порушника на користь Чорнухинської селищної ради всю суму заподіяних збитків, а саме 20815 гривень. Заборонене знаряддя лову та виловлена риба також були конфісковані в дохід держави.

Читайте також:

Головне

Дивитись усі