У Полтаві триває заміна застарілих світильників на енергоефективні LED

ПЕЗО «Міськсвітло» продовжує модернізацію систем зовнішнього освітлення Полтавської громади та впровадження енергоефективних рішень.

Про це повідомила Полтавська міська рада.

Одним із ключових елементів інфраструктури підприємства стала сонячна електростанція потужністю до 30 кВт, яка забезпечує живлення диспетчерського пункту та дозволяє підтримувати роботу систем вуличного освітлення і світлофорів навіть у разі перебоїв електропостачання.

Також, за даними комунального підприємства, у першому півріччі 2026 року в громаді встановлено та замінено близько 100 LED-світильників.

Роботи охопили, зокрема, провулок Левка Мацієвича, окремі ділянки бульвару Української Авіації та вулиці Енеїди, а також вулиці Старий Поділ, Стрітенську, Юліана Матвійчука та провулок Лікаря Мальцева.

У межах модернізації також оновлено майже 30 кілометрів мереж зовнішнього освітлення та замінено 20 застарілих опор на сучасні оцинковані конструкції.

Підприємство додатково закупило ще 120 LED-світильників українського виробництва для подальших робіт.

Водночас у громаді залишається близько 17 тисяч застарілих світильників, які потребують заміни.

У міській раді зазначають, що роботи з оновлення мереж зовнішнього освітлення планують продовжувати.

Читайте також: До Дня міста у Полтаві організують екскурсію «Мілітарна історія Полтави»

Головне

Дивитись усі