Під час другого етапу всеукраїнської антинаркотичної спецоперації «РУБІКОН» правоохоронці на Полтавщині затримали двох організаторів схеми незаконного обігу прекурсору «фенілнітропропен», який використовується для виготовлення амфетаміну.
Про це повідомили в Національній поліції України.
Під час обшуків у фігурантів вилучили близько 14 кілограмів прекурсору. За даними правоохоронців, з такої кількості речовини можна було б виготовити майже 14 кілограмів амфетаміну.


Викриття відбулося в межах другого етапу масштабної спецоперації «РУБІКОН», спрямованої на протидію онлайн-наркоторгівлі та ліквідацію каналів збуту наркотичних засобів і психотропних речовин.
За інформацією поліції, до проведення операції було залучено понад тисячу правоохоронців. Документування діяльності наркоугруповань здійснювалося із застосуванням оперативно-розшукових заходів, слідчих дій, кримінального аналізу, OSINT-інструментів та блокчейн-розвідки.
Загалом під час другого етапу спецоперації правоохоронці встановили понад 400 осіб, причетних до наркозлочинної діяльності, а 146 фігурантам уже повідомлено про підозру. Також ліквідовано одну лабораторію з виробництва a-PVP та три лабораторії з виготовлення амфетаміну.


Крім того, поліцейські вилучили майже 90 кілограмів наркотичних засобів і психотропних речовин, серед яких 67 кг a-PVP, 4 кг канабісу, 3,6 кг амфетаміну та 1,3 кг мефедрону, а також понад 570 літрів прекурсорів. Орієнтовна вартість вилученої наркопродукції на чорному ринку становить близько 70 мільйонів гривень.
Окремо правоохоронці повідомили про ліквідацію на Буковині лабораторії з виготовлення alpha-PVP та перекриття каналу постачання психотропів до різних регіонів України. У Києві викрили лабораторію з виробництва амфетаміну, організатора якої затримали.
Операцію проведено під координацією Департаменту боротьби з наркозлочинністю та Головного слідчого управління Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора та обласних прокуратур.
Читайте також: Поліція знешкодила нерозірвані боєприпаси після атаки дронів у Полтавській області
