На Полтавщині четверо дітей від ВІЛ-позитивних матерів народилися здоровими

Упродовж перших трьох місяців 2026 року на Полтавщині не зафіксовано жодного випадку передачі ВІЛ-інфекції або сифілісу від матері до дитини. Від жінок із ВІЛ-позитивним статусом народилися четверо дітей, усі новонароджені отримали негативні результати ранньої діагностики.

Про це свідчить інформація КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР».

За даними центру, діагностику новонароджених проводили методом сухої краплі крові. Немовлята були забезпечені адаптованими молочними сумішами для штучного вигодовування.

Станом на червень 2026 року в області вже відбулося дев’ять пологів у жінок з ВІЛ-позитивним статусом. На офіційному обліку на сьогоднішній день перебуває 25 ВІЛ-позитивних вагітних, які планують народжувати дітей у 2026 році.

У Центрі громадського здоров’я МОЗ України зазначають, що без профілактики та лікування ризик передачі ВІЛ від матері до дитини може сягати до 30%. Однак за умови своєчасного виявлення ВІЛ у вагітної жінки, регулярного прийому антиретровірусної терапії під час вагітності, а також проведення профілактичного лікування новонародженого у перші тижні життя, ризик інфікування дитини знижується до менш ніж 1%.

Читайте також: Чоловік отримав рік іспитового строку за інфікування неповнолітньої ВІЛ

Головне

Дивитись усі