Аграріям компенсуватимуть витрати на добрива українського виробництва — уряд

В Україні запустили програму часткової компенсації витрат на закупівлю українських мінеральних добрив.

Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.

Згідно з програмою, аграрії зможуть отримати до 1 000 грн на гектар безповоротної допомоги на придбання комплексних мінеральних добрив українського виробництва.

Обсяг підтримки розраховується з розрахунку до 7 тонн добрив на кожні 100 гектарів сільськогосподарських угідь. Подання заявок здійснюватиметься через Державний аграрний реєстр.

Раніше була інформація, що з відповідною ініціативою виступив Фонд державного майна України для збільшення цінності ПАТ «Сумихімпром», яке готується до приватизації та для залучення інвестицій у вітчизняну промисловість.

Водночас в Україні найбільших виробників мінеральних добрив об’єднує азотний холдинг Ostchem з Group DF Дмитра Фірташа. До нього належать “Рівнеазот”, Черкаський “Азот”, а також “Сєвєродонецький “Азот” та “Стирол”, які розташовані на окупованих територіях та не працюють.

За даними розслідування “Радіо Свобода“, ПАТ «Сумихімпром» хоч і на 99% державний, але також багато років перебував під контролем Дмитра Фірташа.

З червня 2025 року Фонд державного майна України намагається продати 99,99% акцій ПАТ «Сумихімпром», однак приватизація постійно зривається через відсутність потенційних покупців.

Читайте також: В Україні завершують посівну: Полтавщина — серед лідерів із 594 тис. га

Головне

Дивитись усі