Цьогоріч Спеціалізована екологічна прокуратура Полтавської області повернула державі та територіальним громадам 157 гектарів земель природно-заповідного фонду, які раніше незаконно використовувалися або перебували у приватній власності. Про це повідомляє Полтавська обласна прокуратура.
Серед найбільших результатів — повернення Кобеляцькій територіальній громаді 36 гектарів земель у межах регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський», що були незаконно передані для ведення особистого селянського господарства.
Читайте також: Полтавська облрада звернулась до Верховної Ради та Кабміну з вимогою переглянути розподіл екологічного податку
Наразі у судах перебуває ще 88 позовів прокуратури щодо 147 гектарів земель природоохоронного призначення.
За даними відомства, найпоширенішими порушеннями під час розпорядження такими землями є:
- передача земельних ділянок у приватну власність громадян для ведення особистого селянського господарства,
- надання в оренду земель з перевищенням повноважень щодо розпорядження ними,
- реєстрація права приватної власності на землі, які перебували у колективній власності колишніх КСП.
Читайте також: Експосадовцю ОВА оголосили підозру в привласненні 760 тис. грн на проект парку «Диканський»
