Екологічна прокуратура Полтавщини повернула державі 157 га заповідних земель

Прокурори забезпечили повернення до державної та комунальної власності 157 га земель природно-заповідного фонду

Цьогоріч Спеціалізована екологічна прокуратура Полтавської області повернула державі та територіальним громадам 157 гектарів земель природно-заповідного фонду, які раніше незаконно використовувалися або перебували у приватній власності. Про це повідомляє Полтавська обласна прокуратура.

Серед найбільших результатів — повернення Кобеляцькій територіальній громаді 36 гектарів земель у межах регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський», що були незаконно передані для ведення особистого селянського господарства.

Читайте також: Полтавська облрада звернулась до Верховної Ради та Кабміну з вимогою переглянути розподіл екологічного податку

Наразі у судах перебуває ще 88 позовів прокуратури щодо 147 гектарів земель природоохоронного призначення.

За даними відомства, найпоширенішими порушеннями під час розпорядження такими землями є:

  • передача земельних ділянок у приватну власність громадян для ведення особистого селянського господарства,
  • надання в оренду земель з перевищенням повноважень щодо розпорядження ними,
  • реєстрація права приватної власності на землі, які перебували у колективній власності колишніх КСП.

Читайте також: Експосадовцю ОВА оголосили підозру в привласненні 760 тис. грн на проект парку «Диканський»

Головне

Дивитись усі