12 березня Гребінківський районний суд Полтавської області оголосив вирок завідувачу хірургічного відділення Гребінківської міської лікарні Віталію Засєдку. Його визнано винним у підробленні документів та підкупі працівника підприємства (ч. 3 ст. 358, ч. 3 та ч. 4 ст. 354 КК України).
Про це відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.
Лікар повністю визнав провину та уклав угоду з прокурором. Гребінківський райсуд затвердив цю угоду та призначив лікарю 3 роки ув’язнення, але від відбування покарання його звільнили з іспитовим строком — 1 рік. Також він має сплатити 11 000 грн штрафу та перерахувати на ЗСУ 100 000 гривень благодійного внеску.
Слідство встановило, що з травня до вересня 2024-го Засєдко чотири рази на прохання спільниці, щодо якої матеріали виокремлення в інше провадження, вносив неправдиві дані про хвороби до медичних документів та виписував направлення на проходження МСЕК для родичок військовозобов’язаних.
Після отримання документів про інвалідність жінки у супроводі своїх військовозобов’язаних чоловіків виїздили за кордон. За направлення на проходження комісії Засєдько отримував по 11 000 грн.
Матеріали щодо інших фігурантів справи виділено в окремі кримінальні провадження.
Читайте також: У Полтаві затримали чоловіка за неправдиві повідомлення про замінування
