Ірину Блажко звільнили з посади судді Шевченківського райсуду Полтави

Вища рада правосуддя 23 червня задовольнила заяву судді Шевченківського районного суду міста Полтави Ірини Блажко про відставку.

Рішення підтримали 12 членів ВРП, четверо висловилися проти.

Після звільнення у зв’язку з відставкою суддя зберігає відповідний статус і право на довічне грошове утримання.

Водночас раніше Блажко була фігуранткою дисциплінарного провадження.

У 2024 році Третя дисциплінарна палата ВРП ухвалила рішення про її відсторонення, а у 2025 році суддю тимчасово відсторонювали від здійснення правосуддя та позбавляли доплат до посадового окладу.

Під час дисциплінарного розгляду досліджувалися матеріали щодо можливих позапроцесуальних контактів із тодішнім головою Подільського районного суду Полтави, якого НАБУ підозрює у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди.

Йшлося про обговорення судових справ між фігурантами. Після завершення дисциплінарного провадження Блажко подала заяву про відставку, яку ВРП і задовольнила.

Читайте також: Фіктивна робота в ДСНС або Укрзалізниці: у Полтаві викрили схему для ухилення від мобілізації

Головне

Дивитись усі