У Полтавській області завершили досудове розслідування щодо посадових осіб одного з підприємств Державної кримінально-виконавчої служби України, яких підозрюють у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні. Обвинувальний акт уже скерували до суду.
За даними слідства, через дії посадовців державі завдано збитків на понад 537 тисяч гривень.
Розслідування проводили слідчі поліції Полтавщини під процесуальним керівництвом прокуратури та за оперативного супроводу СБУ. Про завершення слідства повідомляє поліція Полтавщини.
За інформацією правоохоронців, упродовж 2022–2023 років директор та головний бухгалтер підприємства під час формування планових калькуляцій не враховували витрати на сплату єдиного соціального внеску. Через це вартість робіт із пошиття швейних виробів для контрагентів була штучно занижена.
Судова економічна експертиза встановила, що невключення обов’язкових витрат на сплату ЄСВ спричинило збитки підприємству на суму понад 537 тисяч гривень, що кваліфікується як тяжкі наслідки для державних інтересів.
Фігурантам інкримінують ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України — зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи, а також ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 ККУ — складання та видачу завідомо неправдивих офіційних документів за попередньою змовою.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до трьох років та штрафом.
Читайте також: У Дніпрі в Кременчуцькій громаді виявили невідому речовину після нічного обстрілу
