На Полтавщині викрили незаконну порубку лісу на понад 12 млн грн — підозрюються двоє чоловіків

Правоохоронці Полтавщини викрили двох мешканців Полтавського району у масштабній незаконній порубці дерев, яка, за оцінками експертів, завдала довкіллю збитків на понад 12 мільйонів гривень. Фігурантам уже повідомлено про підозру, одному з них обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Про це повідомляє поліція Полтавщини.

За даними слідства, протягом 2025–2026 років чоловіки віком 36 та 40 років здійснювали незаконну вирубку дерев у лісових насадженнях Полтавського району без спеціальних дозволів. Надалі деревину перевозили та збували з метою отримання прибутку.

Правоохоронці задокументували 12 епізодів протиправної діяльності. Серед незаконно зрубаних дерев переважали дуби та акації. Загалом зрубано близько 500 дерев різних порід.

Слідство встановило, що дії відбувалися без лісорубних квитків та інших дозвільних документів.

Фігурантам інкримінують ч. 2 та ч. 4 ст. 246 Кримінального кодексу України (незаконна порубка лісу, перевезення та збут незаконно зрубаної деревини, вчинені повторно, за попередньою змовою групою осіб, що спричинили істотну шкоду та тяжкі наслідки).

На майно ймовірного організатора схеми накладено арешт у межах суми завданих збитків. Досудове розслідування здійснює слідчий підрозділ Полтавського районного управління поліції під процесуальним керівництвом прокуратури.

Читайте також: У Полтаві більшість багаторічних рослин успішно пережили зиму

Головне

Дивитись усі