У травні 2026 року на Полтавщині зафіксували 56 випадків хвороби Лайма. Це менше, ніж за аналогічний період 2025 року, коли було зареєстровано 60 інфікувань.
Про це повідомив лікар-інфекціоніст обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Перцевий, передає “Суспільне Полтава“.
За даними медиків, у квітні показники також залишаються стабільно високими: у 2026 році — 46 випадків, у 2025 році — 41 випадок (усього за рік тоді — 598), у 2024 році — 43 випадки (усього за рік — 488).
Хворобу Лайма (бореліоз) переносять іксодові кліщі, які мешкають у траві та лісових зонах. Інфікування відбувається після укусу зараженого кліща.
Серед ранніх симптомів — підвищена температура, головний біль, виражена втома. Часто з’являється характерна мігруюча еритема — червона пляма на місці укусу, що поступово збільшується. Надалі можливі ураження суглобів, серця (кардит), а також неврологічні порушення, зокрема парез лицевого нерва.
Медики радять після укусу кліща якнайшвидше його видалити та обробити місце антисептиком (хлоргексидин, спиртові розчини або мильна вода), після чого звернутися до сімейного лікаря для оцінки ризиків та, за потреби, призначення антибіотикотерапії. У частині випадків може знадобитися подальший етап лікування.
Нагадаємо, за даними директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської міської ради Сергія Котова, у Полтаві фіксується зростання кількості звернень після укусів кліщів. У 2024 році до травмпунктів звернулися 435 осіб, з них 332 — діти. У 2025 році кількість звернень зросла до 470, серед яких 387 дітей. Паралельно зростає і кількість підтверджених випадків хвороби Лайма серед постраждалих. У 2024 році було зафіксовано 224 випадки, у 2025 році — 298.
Для зменшення популяції кліщів та ризиків інфікування хворобою Лайма в Полтаві вирішили проводити акарицидну обробку міських парків.
Читайте також: Полтава планує виділити 1,24 млн грн для боротьби з кліщами в парках і зонах відпочинку
