У Полтаві на вулиці Української Повстанської Армії, 3 продовжується багаторічний конфлікт довкола організації місця збору побутових відходів. Попри рішення судів і спроби міської влади впорядкувати територію, ділянка знову регулярно засмічується та потребує щоденного прибирання з боку комунальних служб.
За даними КАТП-1628, після демонтажу контейнерів, які раніше були розташовані ближче до житлового будинку через порушення санітарних норм, на місці облаштували зелену зону з декоративними насадженнями. Певний час територія залишалася чистою та доглянутою.

Однак уже за кілька тижнів комунальники зафіксували повторне накопичення відходів на цій ділянці. Унаслідок цього частину зелених насаджень пошкоджено або вирвано, а сама клумба засмічена.
У комунальному підприємстві зазначають, що через постійне накопичення сміття прибирання доводиться проводити із залученням спецтехніки. Використання ковша трактора додатково впливає на стан благоустрою та пошкоджує залишки зелених насаджень.

За даними КАТП-1628, наразі підприємство змушене прибирати цю локацію майже щодня. Загалом, за останній тиждень з міста вивезено близько 3,5 тис. м³ відходів зі стихійних сміттєзвалищ. Для порівняння вказано, що це еквівалент приблизно 89 повністю завантажених сміттям маршруток «Рута».
У підприємстві також зазначають, що контейнерний майданчик розташований приблизно за 200 метрів від будинку — на вулиці Капітана Володимира Кісельова. Встановлення баків безпосередньо біля житлового будинку неможливе через вимоги санітарних норм, а також відповідне судове рішення.
У КАТП-1628 наголошують, що ліквідація подібних стихійних звалищ потребує постійного залучення техніки, пального та персоналу, що створює додаткове навантаження на бюджет громади.
Конфлікт навколо сміттєвого майданчика триває.
Читайте також: У Полтаві чоловік вистрілив у обличчя місцевому жителю: підозрюваного взяли під варту
