Шахістка Наталія Мироненко стала дворазовою срібною призеркою 20-го чемпіонату світу з шахів серед спортсменів із порушеннями слуху, який проходив з 6 по 15 травня 2026 року у місті Рокетас-де-Мар (Іспанія). Спортсменка виборола нагороди у командних змаганнях з класичних шахів та бліцу.
Про це повідомляє Спортивна федерація глухих України.
У світовій першості взяли участь представники 30 країн із п’яти континентів. Україну на турнірі представляли 14 спортсменів у різних категоріях.
У складі жіночої збірної України Наталія Мироненко разом з Альоною Осиповою, Аліною Лянгузовою та Інгою Аблогіною посіла друге місце у командному турнірі з класичних шахів. Українки набрали 8 очок і за додатковими показниками випередили збірні Угорщини та Латвії. Чемпіонками світу стали шахістки Польщі.
Ще одну срібну нагороду українська команда здобула у бліці. Таким чином Наталія Мироненко завершила чемпіонат із двома медалями світової першості.
Тренує спортсменку Юрій Верещака.

Наталія Мироненко має значний міжнародний досвід та вагомі спортивні досягнення. У 2019 році вона стала чемпіонкою Дефлімпійських ігор у командних шахах. Того ж року спортсменку нагородили Орденом княгині Ольги, а також призначили Президентську стипендію.
У 2024 році шахістка взяла участь у ХХ Дефлімпійських іграх. Спортивну майстерність Наталія Мироненко вдосконалювала у Миргородській дитячо-юнацькій спортивній школі.
Читайте також: Спортсменки з Кременчука здобули призові місця на турнірі з художньої гімнастики
