«Нерест-2026»: поліція Полтавщини вилучила майже тонну незаконно добутої риби

На Полтавщині в період нерестової заборони поліція викрила 8 випадків незаконного вилову риби. За попередніми оцінками, державі завдано збитків на понад 8,8 млн грн.

Про це повідомляє поліція Полтавщини.

Під час рейдів вилучено понад 2,5 км сіток, близько 925 кг незаконно добутої риби, а також 6 човнів і 3 транспортні засоби.

Профілактичні заходи під умовною назвою «Нерест-2026» тривають у регіоні з 1 квітня до 20 червня. Їх проводять спільні групи сектору поліцейської діяльності на воді та Державної екологічної інспекції із застосуванням аеророзвідки та щоденним патрулюванням водойм.

Метою заходів є запобігання браконьєрству та забезпечення умов для природного відтворення водних біоресурсів.

У період нересту дозволяється лише любительське рибальство з берега поза межами нерестовищ із використанням гачкових знарядь лову (не більше двох гачків на одну особу) або спінінга з однією штучною приманкою.

Також діють обмеження: заборонено промисловий вилов риби, підводне полювання та пересування плавзасобів, окрім транспорту уповноважених органів і руху встановленими судновими ходами.

Окремо на період воєнного стану на водоймах області обмежено навігацію для маломірних суден, за винятком визначених випадків, зокрема для рятувальних та службових операцій, а також окремих спортивних і тренувальних виходів.

За порушення правил рибальства у період нересту передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, а також відшкодування завданих державі збитків.

Якщо ви стали очевидцем порушення правил рибальства та незаконної реалізації риби, не зволікайте – повідомляйте про це за номером 102 чи 112.

Читайте також: Понад 2 млн грн збитків: у Сулинському заказнику викрито незаконний вилов

Головне

Дивитись усі