Полтавщина — в трійці лідерів за кількістю штрафів автоматичних комплексів зважування транспорту в русі. За даними, наданими Укртрансбезпекою, за перші п’ять місяців 2025 року системи автоматичного зважування транспорту (WIM) зафіксували 2 441 порушення, що обійшлося у 29,55 млн грн. Це на 34% менше, ніж у той же період минулого року. Середній розмір штрафу зафіксовано на рівні 12 тисяч гривень.
Хоча в цілому спостерігається зниження кількості порушень і суми штрафів, в окремих регіонах ситуація викликає занепокоєння: у Чернівецькій області середній штраф досягає 23,5 тис. грн, а в Івано-Франківській — 18,4 тис. грн.
З моменту запуску WIM-комплексів у жовтні 2021 року по всій Україні було виписано 38 710 постанов на 629,64 млн грн. Найбільше постанов було зафіксовано у грудні 2021 року — 3 932. У 2025 році темпи значно знизилися: близько 500 постанов щомісяця, у той час як минулого року їх було 750, а в 2023 — 1 130.
Полтавська область займає третє місце в Україні за кількістю постанов — 3 493. У регіоні працюють чотири WIM-комплекси, які розташовані на: М-03 Київ — Харків — Довжанський, км 349+890; М-22 Полтава — Олександрія, км 74+810; Н-31 Дніпро — Царичанка — Кобеляки — Решетилівка, км 122+000; Р-60 Кролевець — Конотоп — Ромни — Пирятин, км 164+959.
В Україні функціонує 57 WIM-комплексів у 20 регіонах, але порушення фіксуються лише 55 у 19 регіонах. Більше всього таких майданчиків розміщено на Київщині (7) та Хмельниччині (6).
Опендатабот сприяє бізнесу у контролі за перевантаженнями: система автоматично відстежує штрафи за перевищення вагових норм і передає інформацію до CRM або ERP компанії, що дозволяє швидко реагувати та запобігати блокуванню транспортних засобів або арештам.
Також варто зазначити, що повномасштабне вторгнення російських військ у 2022 році призупинило встановлення нових WIM-комплексів на території Полтавської області. Їх не встигли запустити до початку бойових дій. Зараз питання безпеки і контролю за перевантаженістю продовжують залишатися важливими аспектами дорожнього руху.
Читайте також: Полтава закупила 100 тисяч літрів бішофіту для боротьби з амброзією за 3,1 млн грн
