Полтавська громада долучилася до 15-ї Конференції «Угода мерів – Схід» у Кишиневі

Полтавська громада взяла участь у 15-й ювілейній Конференції високого рівня «Угода мерів – Схід», яка відбулася у Кишиневі (Республіка Молдова). Захід зібрав понад 200 представників органів місцевого самоврядування, експертів та міжнародних партнерів із Вірменії, Молдови, України та Азербайджану.

Про це повідомляє Полтавська міська рада.

Під час конференції учасники обговорили питання енергетичної безпеки, кліматичної стійкості та сталого розвитку територій. Полтавську громаду на міжнародному заході представила заступниця міського голови Ольга Величко.

Участь у конференції стала можливістю презентувати досвід Полтавської громади, ознайомитися з європейськими практиками та розширити партнерську співпрацю у сфері енергетичної стійкості й кліматичної політики.

Полтавська громада є учасником ініціативи «Угода мерів – Схід» з 2015 року. У 2021 році громада оновила свої зобов’язання вже як об’єднана територіальна громада.

Наразі у громаді реалізують низку заходів у сфері енергоефективності та сталого розвитку. Серед них — встановлення п’яти сонячних електростанцій; роботи з термомодернізації комунальних закладів та житлового фонду; модернізація вуличного освітлення; реконструкція мереж водо- та теплопостачання.

Ключові напрями подальшої роботи визначені у Плані дій сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК) Полтавської громади, який затвердили 18 червня 2025 року на 69-й сесії Полтавської міської ради.

Документ передбачає скорочення викидів CO₂ щонайменше на 35% до 2030 року та досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року. Також планується зменшення споживання енергії, збільшення частки відновлюваних джерел енергії та розширення використання чистої енергії в енергетичному балансі громади.

Головне

Дивитись усі