Речниця ДСНС Полтавщини отримала відзнаку МВС за службу під обстрілами

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко 9 травня вручив заохочувальну відзнаку — нагрудний знак «За відзнаку в службі» — речниці Головного управління ДСНС у Полтавській області Світлані Рибалко. Разом із нею державні нагороди отримали ще 22 рятувальники регіону.

Про це 12 травня повідомило видання “Факти”.

Нагородження відбулося за службу в умовах бойових дій, зокрема під час ліквідації наслідків ракетного удару по об’єкту газової інфраструктури в Полтавській області, внаслідок якого загинули рятувальники та працівники “Нафтогазу”.

Рибалко брала участь у роботі на місці ураження в ніч повторної ракетної атаки, коли російські війська завдали подвійного удару по об’єкту критичної інфраструктури.

Під час інциденту вона перебувала в службовому автомобілі разом із колегами та потрапила під обстріл уламками балістичних ракет і шрапнелі. Автомобіль зазнав серйозних пошкоджень. За її словами, під час переміщення між локаціями на території підприємства відбувся раптовий ракетний удар. Рятувальники були змушені залишити транспорт і укритися в лісосмузі.

Ледь скінчився цей армагеддон, ми побігли ховатися в посадку. Я, перечепившись, упала, вдарившись колінами об рейки. Мене підхопили мої золоті хлопці — один зліва, другий — справа, як наче я для них якась дорогоцінність. А я ще міцніше притиснула до себе найдорожче мені — фотоапарат.

Посадка була дуже щільна. Я не могла ніде пролізти, падаючи раз за разом. Коли ж ми вже опинилися серед тих заростів, мене пробила думка: рятувальники не встигли відійти, можуть бути травмовані й загиблі, зараз почнеться евакуація, а наша машина, що лишилась посеред дороги, застопорить рух. Мусили повертатись назад. Автівки нашої вже, на жаль, нема. Вона навіть не завелась, бо з неї витекло все масло. Капот виявився пробитий вся вона прошита шрапнеллю. Якось заштовхали її поближче до паркану, щоб не заважала проїзду.

Я закріпила на касці камеру, щоб фіксувати те, що відбувається навколо. І в цей момент мене збиває ударною хвилею. Так кинуло, що всі внутрішні органи, здалось, підскочили. Як виявилось, лише ми троє не чули попередження про чергову загрозу балістики, бо моя рація була влаштована під пасажирським сидінням й вона лишилась у розбитій машині. Можливо, над об’єктом висів розвідувальний дрон і коригував удари…

Я підняла голову й дивилася в небо. Воно розривалось на частини. Було два ракетні удари, по обох локаціях. Контрольні. Щоб добити тих, хто не встиг відійти, сховатися. Було дуже гучно, але вже не так страшно. Просто це вже була звична мені балістика. Між ударами минуло всього кілька хвилин. Другий приліт ракет потрапив на мою бодікамеру. Якби ми не повернулися з лісопосадки, то цього не вдалося б зафіксувати. І, може, ми з колегами не отримали б контузій. Хоча не знаю, коли саме нас контузило — чи тоді, коли у нас летіла шрапнель, чи в момент прильоту звичайної балістичної ракети.

Повторний удар прийшовся в купу металолому, на який ми наткнулись при виїзді, менше у ста метрах від нас. І якби не паркан, нас накрило б тим металом“, – зазначила Рибалко.

Згодом вони повернулися до виконання службових обов’язків і долучилися до пошуку постраждалих та ліквідації наслідків атаки.

Унаслідок обстрілу загинули заступник начальника оперативно-координаційного центру ДСНС у Полтавській області Віктор Кузьменко та пожежний-рятувальник Дмитро Скриль. Ще кілька співробітників отримали поранення різного ступеня тяжкості.

МВС відзначило рятувальників Полтавщини за роботу в умовах підвищеної небезпеки та участь у ліквідації наслідків масованого ракетного удару.

Довідково: Світлана Рибалко — речниця Головного управління ДСНС у Полтавській області, полковник служби цивільного захисту Світлана Рибалко.

Читайте також: ДСНС оприлюднило кадри атаки рф по об’єкту газовидобування на Полтавщині

Головне

Дивитись усі