Громади Полтавщини отримали сотні тисяч гривень до своїх бюджетів завдяки автоматичній системі фіксації порушень на дорогах, що дозволяє стягувати штрафи з перевізників.
Про це повідомив начальник Управління державного нагляду (контролю) у Полтавській області Укртрансбезпека Сергій Литвин, 23 березня, під час наради в начальника Полтавська обласна військова адміністрація прозвітував про результати роботи, передає “Кременчуцька газета”.
За його словами, значні кошти до бюджетів громад надходять завдяки системі автоматичної фіксації порушень.
Так, у 2025 році на території Козельщинської громади було сплачено понад 2,56 млн грн штрафів, із яких понад 256 тис. грн перераховано до місцевого бюджету. Даний комплекс знаходиться в селі Підгірне на трасі Кременчук-Полтава.
У Кобеляцькій громаді сума склала понад 3,7 млн грн, із яких 370 тис. грн отримала громада.
У Терешківській громаді — 34 тис. грн (3,4 тис. грн до бюджету), а в Лохвицькій громаді — понад 314 тис. грн (31,4 тис. грн відповідно).
У січні-лютому 2026 року надходження продовжилися. Зокрема, у Козельщинській громаді сплачено понад 123 тис. грн, у Кобеляцькій — понад 565 тис. грн, у Лохвицькій — понад 122 тис. грн.
Водночас у Терешківській громаді надходжень не було через проведення робіт із відновлення вагового обладнання.
Окремо Сергій Литвин зупинився на габаритно-ваговому контролі.
У 2025 році інспектори зафіксували 64 порушення, винесли 55 постанов та нарахували штрафів на суму понад 1,74 млн грн. Також було прийнято 50 рішень про супроводження транспорту до місць зважування та 24 рішення про його блокування через порушення.
У 2026 році ця робота триває. За перші два місяці вже виявлено 18 порушень, винесено постанови та нараховано штрафів на 323 тис. грн. Крім того, прийнято рішення про блокування одного транспортного засобу.
Читайте також: Поліція розслідує шахрайства в Кременчуці: громадяни втратили понад 240 тис. грн
