Ювенальні прокурори Полтавської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт проти жінки, яка залишила двох малолітніх синів без нагляду, внаслідок чого одна дитина померла, а друга отримала тяжкі тілесні ушкодження. Хлопчик, який загинув, не дожив до свого другого дня народження дев’ять днів.
Трагедія сталася у квітні 2025 року. За даними прокуратури, полтавка залишила двох малолітніх синів удома самих. У квартирі діти мали вільний доступ до сірників, недопалків цигарок та шприців із залишками наркотичних речовин.

Причиною пожежі експерти назвали «загорання тліючого недопалку чи підпал сірниками унаслідок дитячих пустощів із вогнем». Як наслідок, один із синів отримав тяжке тілесне ушкодження у виді гострого отруєння оксидом вуглецю, а інший помер через отруєння чадним газом.
«Досудовим розслідуванням встановлено, що жінка вела аморальний спосіб життя, зловживала алкоголем та вживала наркотики. Того трагічного дня перебувала у стані наркотичного сп’яніння. Наразі вона позбавлена батьківських прав і повинна відповісти за свої дії. Хлопчик, який вижив, та ще двоє дітей перебувають у рідних. Прикро, що про цю сім’ю ніхто не повідомив ні правоохоронців, ні відповідні служби, адже можна було б запобігти трагедії», – зазначив керівник Полтавської окружної прокуратури Іван Сагайдачний.

Жінці інкримінують залишення в небезпеці, що спричинило смерть особи та інші тяжкі наслідки, а також злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною (ч. 3 ст. 135, ст. 166 КК України).
Розслідування проводили слідчі ВП № 1 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області за процесуального керівництва ювенальних прокурорів Полтавської окружної прокуратури.
У прокуратурі нагадують, що відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вина не буде доведена у судовому порядку.
Читайте також: ДТП у Полтаві: три автомобілі зазнали пошкоджень через недбалість водія
