У Полтаві медсестру засудили за підроблення медичного висновку для військовозобов’язаного

Шевченківський районний суд Полтави визнав медсестру Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського винною у підробленні офіційного медичного документа, який став підставою для подальшого оформлення непридатності чоловіка до військової служби.

Суд призначив їй один рік позбавлення волі, але звільнив від відбування покарання з випробувальним строком на один рік. Вирок ухвалили 11 червня.

За даними суду, у серпні 2023 року медсестра разом із лікаркою, матеріали щодо якої виділили в окреме провадження, оформила консультативний висновок обласної спеціалізованої вертебрологічної лікарсько-консультативної комісії на ім’я чоловіка, який фактично не проходив обстеження в медзакладі.

У документі зазначили низку серйозних захворювань хребта та рекомендували направити пацієнта на медико-соціальну експертну комісію (МСЕК). Такий висновок міг бути використаний для отримання статусу особи з інвалідністю або визнання непридатності до військової служби.

Читайте також: Після смерті колеги: у Полтаві працівники «швидкої» провели акцію під стінами Полтавської ОВА

Під час розслідування встановили, що МРТ-знімки, на підставі яких нібито поставили діагноз, належали іншій людині. Судово-медична експертиза підтвердила, що зазначені у висновку захворювання у чоловіка були відсутні.

Сам чоловік у суді повідомив, що звертався до адвокатки з питання оформлення документів для виїзду за кордон. За його словами, згодом йому запропонували оформити непридатність до військової служби за станом здоров’я. Він також заявив, що не мав захворювань, вказаних у медичних документах, не проходив обстежень у Полтаві та не відвідував лікарсько-консультативну комісію.

Медсестра своєї вини не визнала. Вона підтвердила, що власноруч заповнювала висновок, однак стверджувала, що використала документи, які лежали в кабінеті, а самого чоловіка ніколи не бачила. Суд відхилив ці пояснення, зазначивши, що працівниця з багаторічним досвідом не могла не усвідомлювати незаконність оформлення медичного документа без особистої присутності пацієнта та проведення його обстеження.

Суд визнав жінку винною за ч. 3 ст. 358 ККУ — підроблення офіційного документа, вчинене за попередньою змовою групою осіб. Крім іспитового строку, з неї стягнули 8 330 гривень судових витрат на проведення експертиз. Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку.

Читайте також: Лікарі Полтави провели унікальну операцію з видалення гігантської пухлини матки

Головне

Дивитись усі