15 травня в межах масштабного обміну полоненими між Україною та рф додому повернулися 205 українських захисників. Це перша група в рамках домовленостей про формат «1000 на 1000».
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Серед звільнених — військовослужбовці Збройних сил України, Військово-Морських сил, Сухопутних військ, Десантно-штурмових військ, Сил територіальної оборони, Повітряних сил, а також бійці Національної гвардії та Державної прикордонної служби.
Понад півсотні зі звільнених — офіцери. Вік повернутих військових — від 21 до 62 років.


Більшість із них перебували в полоні близько чотирьох років і були захоплені під час бойових дій на різних напрямках, зокрема під час оборони Маріуполя. Також серед звільнених є військовий, який потрапив у полон ще під час подій на Чорнобильській АЕС.
Серед повернутих — шестеро жителів Полтавської області. Зокрема, звільнено капітана Національної гвардії Олександра Житника, який перебував у полоні з 2022 року. Ще троє захисників — з Кременчуцького, Лубенського та Миргородського районів.
Усі звільнені проходять медичне обстеження, лікування та реабілітацію у спеціалізованих закладах. Держава також забезпечує відновлення документів і належні виплати.
У Координаційному штабі зазначають, що обмін триває, і готуються наступні етапи в межах домовленостей за посередництва США та Об’єднаних Арабських Еміратів.
Читайте також: Старі банкноти 1, 2, 5 і 10 грн більше не прийматимуть у магазинах з 2 березня
