На вулиці Шолом-Алейхема в Полтаві триває ремонт аварійної ділянки каналізаційного колектора довжиною 400 метрів. Роботи виконують поетапно, наразі три з чотирьох відрізків уже завершено. Завершити благоустрій і відновлення дорожнього покриття планують до кінця липня.
Про це повідомляє Полтавська міська рада.
Загальна вартість проєкту становить близько 13 млн грн. Фінансування здійснюється з бюджету Полтавської громади. Замовником робіт і відповідальним за їх виконання є КП ПОР «Полтававодоканал».
Зазначається, що ремонт здійснюється методом санації без масштабного розриття: всередину існуючої труби монтують полімерний рукав, який після затвердіння формує нову внутрішню конструкцію колектора. Така технологія дозволяє мінімізувати вплив на рух транспорту та міську інфраструктуру під час виконання робіт.
За даними підприємства, оновлена ділянка матиме гарантійний строк експлуатації 50 років.
Якби такі роботи попереднім керівництвом міста та області проводилися системно раніше, сьогодні б ми не мали такої критичної кількості аварійних ділянок, провалів та проблем у системі водовідведення. Багато з них накопичувалися роками. Тому зараз фактично доводиться надолужувати те, що тривалий час залишалося без належної уваги”, – зазначила під час огляду ходу робіт секретар міської ради Катерина Ямщикова.

Контекст
За даними порталу “Prozorro“, КППОР “Полтававодоканал” оголосив закупівлю робіт з реконструкції гостроаварійної ділянки каналізаційного колектора «Східний-1» по вул. Панянка в м. Полтава, від перехрестя вулиць Шолом-Алейхема/Героїв Крут до перехрестя вулиць Панянка/Верховинця 10 квітня. Очікувана вартість робіт складала 12,4 млн грн.
Єдиним учасником торгів стало запорізьке ТОВ “Авто-М” з пропозицією 12,3 млн грн. 5 травня “Полтававодоканал” уклав з компанією договір.
Зазначимо, фінансування ремонтів каналізаційних колекторів у Полтаві здійснюється переважно за кошти бюджету Полтавської громади, хоча підприємство не підпорядковане місту.
Зокрема від початку 2026 року КП ПОР «Полтававодоканал», яке перебуває в оперативному управлінні Полтавської ОВА, отримало понад 59 млн грн з бюджету Полтави на ремонтні роботи. У 2025 році підприємству було виділено 57,5 млн грн субвенції, зокрема на оплату електроенергії та ремонти колекторів у місті.
Водночас у структурі підрядних робіт «Полтававодоканалу» з реконструкції аварійних колекторів у Полтаві на цей час простежується домінування одного виконавця − запорізька компанія ТОВ «АВТО-М», яка отримує підряди без конкурентної боротьби.
Читайте також: У Полтаві асенізатори заявляють про спроби «Полтававодоканалу» витіснити їх з ринку на користь компаній із Запоріжжя
