Управління капітального будівництва Полтавської міськради скасувало тендер на протиаварійні роботи у багатоповерхівці на вулиці Баленка, 7. На участь у тендері не подали жодної заявки.
Будинок був пошкоджений російським ракетним ударом 1 лютого 2025 року. Перший під’їзд будівлі повністю зруйнований, другий — частково. У сусідніх будинках №5 і №7а вибило вікна, фасади пошкоджені, на стінах з’явилися тріщини. Ударна хвиля також зачепила сусідній дитячий садок «Горобинка».
Після обстрілу міське управління капітального будівництва уклало договори на обстеження будинків із Полтавською політехнікою та приватним підприємцем Юрієм Дрижируком на суму 2,2 млн грн. Інженери провели експертизу фундаментів, перекриттів і стін, витративши на це 680 тисяч гривень.
Звіт комісії Полтавської політехніки від 19 березня рекомендує частковий демонтаж: розібрати квартири у зруйнованому першому під’їзді та п’ять квартир у другому. Фундамент першого під’їзду не витримує надбудови п’яти поверхів, але дозволяє зберегти підвал та відновити перекриття. У другому під’їзді пропонують закрити горище плитами OSB.
Раніше мешканцям пропонували створити ОСББ для участі у проєкті «ВідновиДім», але більшість мешканців — пенсіонери, і це ускладнює процес.
На депутатській комісії 27 листопада депутат від фракції «За Майбутнє» Євген Дикань озвучив іншу проблему — що підрядники не хочуть братися за цей об’єкт. Дикань заявив, що бере відповідальність на себе і пообіцяв, що місто оголосить тендер на демонтаж частини будинку найближчим часом. Він продиктував присутнім свій номер, щоби його набирали з питань ремонту.
Начальник управління капітального будівництва, депутат від “За Майбутнє”, Максим Медведєв підтвердив, що тендер оголосять вже з наступного тижня. Як бачимо, тендер хоч і оголосили, але він виявився неуспішним.
Ймовірно, управління капітального будівництва тепер оголосить повторний тендер. Однак, якщо підприємці дійсно не хочуть братися за об’єкт, успіх конкурсу залишається під питанням.
Будинок на Баленка, 7 стоїть напівзруйнований уже 11 місяців.
Читайте також: Мешканці Монастирської гори закликають виділити 40 млн грн на ремонт серпантину
