У 2026 році до бюджету Полтави з державного бюджету надійде 72 млн 254 тис. грн, які спрямують на доплати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти. Рішення про отримання міжбюджетного трансферту планують ухвалити на засіданні виконкому 22 січня.
Педагоги отримуватимуть доплати за несприятливі умови праці: 2600 грн — для всіх вчителів, 5200 грн — для тих, хто працює очно або у змішаному форматі на прифронтових територіях.
Крім того, передбачене підвищення посадових окладів: з 1 січня 2026 року — на 30%, з 1 вересня 2026 року — ще на 20%. З осені запрацює нова система оплати праці з більшим базовим окладом.
Зберігаються й інші доплати: за кваліфікаційну категорію та педагогічні звання, за вислугу років, за престижність праці (до 30% окладу), за сертифікацію (20%), за роботу в інклюзивних класах (20% від ставки) та за перевірку навчальних робіт (15%).
У МОН наголошують, що хоча система категорій зберігається, основний акцент робиться на зростанні базового окладу та гарантованому мінімальному рівні оплати, який включає доплати, що не враховуються при визначенні мінімальної зарплати.
Зазначимо, що прогнозований обсяг бюджету Полтавської громади на 2026 рік становить 6,58 млрд грн. З них 2,1 млрд грн передбачено на освіту, зокрема на заробітну плату вчителям та педагогічному персоналу.
Читайте також: 18 вчителів з Полтавщини пройшли у фінал Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2026»
