12 травня у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня медичної сестри. Під час заходу кращих працівниць медичної сфери відзначили почесними грамотами виконавчого комітету Полтавської міської ради, зокрема з нагрудними знаками.
Про це повідомляє департамент культури та молоді Полтавської міської ради.
Під час заходу також відбувся концерт за участю учнів Полтавської дитячої музичної школи №1 імені П.І. Майбороди та місцевих артистів Геннадія Туксішвілі, Наталії Сулаєвої та Данила Ревеки. У програмі пролунали музичні виступи та слова вдячності на адресу медичних працівниць.


За даними департаменту охорони здоров’я Полтавської міської ради, у закладах охорони здоров’я Полтави працює майже 1500 медичних сестер, які надають медичну допомогу мешканцям громади. Дві третини з них мають вищу та першу кваліфікаційні категорії.
Довідка
12 травня світ відзначає Міжнародний день медичної сестри — одну з найважливіших дат у сфері охорони здоров’я.
Дата пов’язана з іменем Флоренс Найтінгейл — британської медсестри та реформаторки, яка народилася 12 травня 1820 року. Під час Кримської війни вона опікувалася пораненими та стала символом сестринської справи, отримавши прізвисько «Леді зі світильником».
Саме вона започаткувала підхід до медичної статистики, довівши, що більшість смертей у шпиталях спричиняють інфекції, а не поранення, що стало поштовхом до реформ у військовій медицині Великої Британії.
Читайте також: У Полтаві за минулий тиждень народилося 61 немовля: дівчаток більше
