У Браїлках з’явиться кам’яний меморіал дітям, загиблим від ворожого ракетного удару

У мікрорайоні Браїлки в Полтаві з’явиться повноцінний меморіальний знак на честь дітей, які загинули внаслідок російського ракетного удару по багатоповерхівці на вулиці Баленка 1 лютого 2025 року.

Відповідну ініціативу підтримала містобудівна комісія Полтавської міської ради на засіданні 27 травня.

Після розгляду звернення місцевого жителя Ігоря Яворського депутати погодили концепцію встановлення постійного пам’ятного об’єкта в парку мікрорайону. Наразі там облаштована Алея Пам’яті із висадженими сакурами та тимчасовою меморіальною табличкою.

Ініціативна група запропонувала замінити тимчасовий знак на довговічний кам’яний обеліск. За словами Яворського, з кількох десятків ескізних варіантів обрали конструкцію без крихких елементів та складної підсвітки, розраховану на тривале розміщення в публічному просторі.

Під час обговорення депутати підтримали ідею створення меморіалу, наголосивши на важливості його належного впорядкування та інтеграції в простір дитячої зеленої зони парку. Зокрема, пролунала пропозиція провести громадські слухання з мешканцями мікрорайону для узгодження остаточного вигляду та розташування пам’ятника.

Після підтримки комісії проєкт ескізу скерують на розгляд художньої ради. Далі його мають погодити з громадою та передати профільним підрозділам міської ради для доопрацювання, фінансування та реалізації.

Нагадаємо, внаслідок ракетного удару по житловій забудові Браїлок 1 лютого 2025 року загинули 14 людей. Серед них — троє учнів 13-го ліцею Полтави: Софія Яворська, Діана та Даніїл Запішні. Навесні в мікрорайоні вже було відкрито Алею Пам’яті.

Читайте також: У Полтаві презентували туристичний путівник про Симона Петлюру

Головне

Дивитись усі