На 75-й позачерговій сесії Полтавської міської ради виступила мешканка будинку на вул. Баленка, 7 Ганна Андрієнко. За її словами, управління капітального будівництва оголосило тендер на проведення протиаварійних робіт із неприйнятними умовами, тому на нього ніхто не прийшов.
Андрієнко розповіла, що депутат Вадим Ямщиков робить вигляд, що щось відбувається. При цьому міська влада раніше схиляла мешканців будинку, яким переважно 75–85 років, до створення ОСББ. ОСББ мало відремонтувати будинок за рахунок кредитів, які, за її словами, жоден банк не погоджувався надавати.
Згодом до процесу долучився депутат Євген Дикань, який, як зазначила Андрієнко, запропонував раціональний варіант — розпочати хоча б з первісних протиаварійних робіт і рухатися далі поетапно. Втім, цю пропозицію, на її думку, спотворило управління капбудівництва.
Читайте також: Зруйнований будинок на Баленка, 7 ризикує залишитися аварійним через брак підрядників
За словами мешканки, у тендері заклали неприйнятні умови, зокрема відтермінування оплати виконаних робіт до 90 днів.
«УКБ фактично пропонує підряднику вкласти власні кошти в матеріали, зарплати, податки, військовий збір та ЄСВ. Хто з малих чи середніх підрядників на таке погодиться? Влада може відтермінувати виплати, а на підрядників одразу набіжать перевіряючі з величезними штрафами, якщо ті не виплатять зарплату вчасно чи не сплатять податки», — наголосила Андрієнко.
Вона запропонувала депутатам проголосувати за бюджет, у якому передбачити кошти на відновлення будинку — не 6 млн грн, а більшу суму із запасом. За її словами, проєкт готувався ще шість місяців тому, а за цей час зросли ціни, мінімальна зарплата та інфляція, тож проєкт ймовірно доведеться коригувати.

Також Андрієнко закликала оголосити тендер з адекватними умовами та передбачити авансові платежі, адже «в борг ніхто працювати не буде». Вона попросила секретаря міськради Катерину Ямщикову взяти тендер під особистий контроль і налагодити комунікацію з потенційними підрядниками.
На її думку, такі роботи могли б виконати компанія депутата Сергія Іващенка «Комбінат виробничих підприємств» або «Полтавтрансбуд», які мають достатні ресурси.
Натомість керівник управління капітального будівництва, депутат Максим Медведєв пояснив, що кінцевий термін виконання робіт був визначений не до лютого, а до травня 2026 року. Щодо авансування він зазначив, що це неможливо через постанову Кабміну №1512, яка під час воєнного стану забороняє будь-які передоплати — оплата здійснюється виключно за актами виконаних робіт.
Відтермінування оплати на 90 днів Медведєв пояснив відсутністю фінансування у 2025 році. За його словами, тендер оголошували наприкінці року з розрахунком на те, що активні роботи розпочнуться вже у 2026-му, саме на цей рік і заклали 6 млн грн на демонтажні роботи.
«Якщо буде збільшення обсягів робіт, проєкт відкоригують і відповідну суму додадуть», — зазначив керівник УКБ.
Андрієнко ж наголосила, що загальна потреба будинку становить близько 15 млн грн, тож доцільно одразу закладати в бюджет хоча б 10–15 млн.

Медведєв у відповідь підкреслив, що нині йдеться лише про кошторисну вартість протиаварійних робіт, саме вони і винесені на тендер. За його словами, управління шукає підрядника, однак стикається з дефіцитом фахівців: потрібні промислові альпіністи та колісні крани.
«“Полтавтрансбуд” не готовий — у них немає відповідної техніки. Іващенко також не готовий, він сам це озвучував», — заявив Медведєв.
У підсумку Катерина Ямщикова запропонувала провести окрему робочу нараду за участі ініціативної групи мешканців будинку на Баленка, 7 та відповідних розпорядників. Вона також повідомила, що міська влада нині веде перемовини з донорами, які підтримують прифронтові території.
Будинок на Баленка, 7 стоїть напівзруйнований уже 11 місяців.
