11 грудня на 48-й позачерговій сесії депутати Полтавської обласної ради ухвалили рішення взяти до відома заяви про звільнення трьох із чотирьох заступників голови облради.
Свої повноваження припиняють:
- Лідія Руроєва («Європейська Солідарність»),
- Олег Бєлоножко («Батьківщина»),
- Олексій Чепурко («Рідне місто»).
Лідія Руроєва та Олег Бєлоножко подали заяви раніше, тоді як Олексій Чепурко зробив це безпосередньо перед початком сесії.
Читайте також: Школи, лікарні та оборонні підприємства не відключатимуть від світла, — рішення уряду
Довідка
У голови Полтавської облради Олександра Біленького було чотири заступники: Олександр Лемешко («Слуга народу»), Олексій Чепурко («Рідне місто»), Олег Бєлоножко («Батьківщина») та Лілія Руроєва («ЄС»). У жовтні обласна рада прийняла рішення про скорочення заступників.
Голова фракції «Довіра» Олег Діденко пояснював «Суспільне», що після початку повномасштабного вторгнення повноваження ради дещо змінилися, і більша частина функцій перейшла до Полтавської обласної військової адміністрації. Через це, за його словами, потреба у великій кількості заступників зменшилася. Діденко додав, що раніше кількість заступників була зумовлена політичними домовленостями для стабільної більшості, а зараз планується залишити лише одного заступника.
Голова облради Олександр Біленький підтверджував, що підтримує позицію депутатських фракцій. За його словами, скорочення не створить критичних проблем для роботи облради.
Читайте також: Уряд дозволив витрачати «Зимову підтримку» через Укрпошту до кінця лютого
