У Полтаві відновлять пошкоджені обстрілом рф будинки: мешканці отримають нові вікна

У Полтаві мешканці житлових будинків, які зазнали пошкоджень під час ворожого обстрілу 20 червня, отримають нові віконні конструкції в межах допомоги міжнародних партнерів.

Про це повідомила секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова.

Підтримку надають гуманітарна організація GEM та Howard G. Buffett Foundation, які підтвердили готовність опрацювати нову заявку на заміну пошкоджених вікон у постраждалих оселях.

Наразі триває обстеження будинків і фіксація пошкоджень, оскільки звернення від мешканців продовжують надходити. Після завершення цих робіт буде сформовано остаточний перелік адрес для передачі партнерам.

У міській владі зазначають, що співпраця з міжнародними фондами дозволяє оперативно відновлювати житло після атак. Лише з початку 2026 року в громаді вже встановлено 357 віконних конструкцій, а загалом у межах партнерських програм — 3203.

Після завершення збору даних щодо руйнувань оновлену заявку передадуть GEM та фонду Говарда Баффета для подальшої реалізації допомоги.

Нагадаємо, удар по Полтаві російські війська завдали ввечері 20 червня, застосувавши дві балістичні ракети типу «Іскандер-М».

Одна людина загинула під завалами — рятувальники деблокували тіло без ознак життя. Ще одна людина померла в лікарні.

У міських лікарнях Полтави станом на сьогодні продовжують стаціонарне лікування шестеро постраждалих. Усі діти, які перебували в реанімації, переведені до профільних відділень.

Наразі фахівці Департаменту соціального захисту населення обстежили 168 постраждалих домогосподарств. Загалом зафіксовано пошкодження у 37 житлових будинках. Серед основних пошкоджень: 206 вікон; 119 балконних блоків та лоджій; 19 вхідних дверей; 13 міжкімнатних дверей; 12 стін; 11 стель; 4 покрівель. Також пошкоджень зазнали господарські будівлі.

Головне

Дивитись усі