Перші українські банки та торговельні мережі розпочали тестування державної програми електронних чеків «єЧек». Про запуск пілотного проєкту повідомила у Телеграмі Прем’єр-міністр України Юлія Свириденко.
«Запускаємо пілотний проєкт «єЧек» – державну програму електронних чеків у вашому банкінгу. Продовжуємо спрощувати ведення бізнесу в Україні та підтримувати підприємців навіть в умовах війни. Менше паперу – менше зайвих витрат», — зазначила очільниця уряду.
До тестування долучилися чотири банки: ПриватБанк, ПУМБ, VST Bank і monobank.
Цифровий чек також працюватиме в торговельних мережах «Аврора», «Фора», Auchan та на автозаправних станціях «Укрнафта».
Для покупців цифровий чек буде в доступний у банківському застосунку після оплати карткою – у магазині або онлайн. Він зберігається в цифровому форматі та завжди доступний для повернення товару, обміну чи гарантійного обслуговування.
На період тестування клієнти отримуватимуть одночасно паперовий і цифровий чеки.
У Міністерстві цифрової трансформації наголосили, що «єЧек» не передбачає створення нової системи, а інтегрується в наявну банківську інфраструктуру. Користувачам не потрібно встановлювати додаткові застосунки чи проходити окрему реєстрацію.
Сервіс впроваджується поетапно. До програми можуть приєднатися підприємства, які використовують РРО/ПРРО та приймають безготівкові платежі. Участь є добровільною.
Повноцінний запуск цифрового чека заплановано на кінець 2026 року.
Читайте також: Соціальна підтримка на Полтавщині: хто отримає допомогу в лютому
