Кабмін дозволив не платити за вивезення сміття за певних умов

Кабмін дозволив не платити за вивезення сміття за певних умов

Кабмін підтримав зміни до правил надання послуги з управління побутовими відходами. Документ підготовлений Мінрозвитку з урахуванням практики громад та європейських стандартів.

Йдеться про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2023 р. № 835.

Ці зміни закріплюють право споживача не платити за послугу з управління побутовими відходами, якщо він фактично не проживає у приміщенні, і встановлюють чітку процедуру, як цим правом скористатися.

Зміни однаково застосовуються до:

  • індивідуальних договорів;
  • колективних договорів;
  • договорів з індивідуальним і колективним споживачем.

Як тепер вважається, що договір укладено

Договір вважається укладеним не лише після підписання, а й якщо споживач:

  • сплатив рахунок;
  • фактично користується послугою;
  • купив пакет (у випадку застосування безконтейнерної системи збирання побутових відходів);
  • подав заяву на укладення договору.

Тобто ухилитися від договору, посилаючись на відсутність підпису, більше не можна.

Коли можна не платити за вивезення відходів

Якщо людина тимчасово відсутня понад 30 днів, вона має право не сплачувати за послугу.

Але за двох умов:

  1. подати заяву виконавцю (у довільній формі);
  2. надати у паперовій або електронній формі документи, що підтверджують відсутність (довідка про фактичне місце проживання; довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; довідка, що підтверджує тимчасове перебування в лікувально-профілактичних і санітарно-профілактичних закладах; довідка, що підтверджує навчання в іншому місті; довідка, що підтверджує проходження військової служби; довідка, що підтверджує відбування покарання; документів, що підтверджують тимчасове перебування за кордоном).

Новий обов’язок споживача

Споживач зобов’язаний повідомляти виконавця про таку тривалу відсутність.

Якщо відсутність триває понад 6 місяців, то кожні 6 місяців потрібно протягом одного місяця після закінчення такого періоду подавати оновлену заяву з підтвердними документами.

Без цього право на несплату втрачається за відповідний період.

Новий обов’язок виконавця

Виконавець зобов’язаний або не нараховувати плату, або зробити перерахунок, за весь документально підтверджений період відсутності.

Читайте також: У Полтаві лише 38% сплатили абонплату за вивіз сміття, комунальники закликають до відповідальності

Головне

Дивитись усі