6 когенераційних установок, які Полтава отримала від іноземних донорів, мають запрацювати цієї весни.
Про це розповів на засіданні містобудівної депутатської комісії Полтавської міськради депутати заслухали звіт представника комунального «Полтаватеплоенерго».
Заступник директора «Полтаватеплоенерго» з технічних питань Микола Мурчич відзвітував, що 6 установок, які Полтава отримала від GIZ, вже змонтовано.
Чотири із них (потужністю по 50 кВт) на початок лютого чекають на пусконаладку. Вже змонтовані установки потужністю 400 та 263 кВт, які будуть підключені до березня.
Одна установка від USAID (1 МВт) на території обласної лікарні вже працює і подає електроенергію, інші дві (по 1,5 МВт) на стадії монтажних робіт.
Кошти від Полтавської міської ради на ці цілі використані за цільовим призначенням
Депутат Вадим Ямщиков підкреслив, що Полтавська міська рада виділила 31 млн грн на створення «енергоострову» на Леваді та сприяла отриманню установок від GIZ.
Нагадаємо, що 22 січня начальник служби експлуатації КП «Полтаватеплоенерго» Олег Баюн зазначив, що цієї зими установки ймовірно вже не запустять через те, що до завершення опалювального сезону залишається короткий період.
Вже 23 січня начальник Полтавської ОВА повідомив про введення в експлуатацію першої когенераційної установки потужністю 1,0 МВт.
Для чого Полтаві когенераційні установки
У місті реалізують концепцію так званих «енергетичних островів», які мають забезпечити стабільне тепло- та електропостачання в умовах аварійних або планових відключень електроенергії.
Когенераційні установки виробляють електроенергію насамперед для власних потреб котелень, а надлишок можуть передавати в загальну мережу, зменшуючи навантаження в пікові години.
Як раніше повідомляла секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова, після запуску когенераційні установки забезпечать роботу котелень, які обслуговують 46 об’єктів освітньої сфери, 28 медичних закладів та близько 600 багатоквартирних будинків. Загалом це приблизно 110 тисяч мешканців Полтави.
Читайте також: Генератори та аварійні бригади: Полтавщина допомагає столиці
