Кабінет міністрів України затвердив проведення конкурсу на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей для посилення стійкості енергосистеми. У межах другого етапу програми частину об’єктів планують розмістити у Сумській, Харківській та Полтавській областях із загальним обсягом 872 МВт.
Про це повідомила прем’єр-міністр Юлія Свириденко.
За її словами, метою рішення є посилення стійкості енергосистеми та покриття дефіциту потужності після російських атак на енергетичну інфраструктуру.
Нові генеруючі потужності планують побудувати у регіонах із найбільшою потребою.
Подати конкурсні пропозиції можна буде протягом трьох місяців після оголошення конкурсу Міністерством енергетики.
«Для учасників передбачений стимулюючий механізм: плата за послугу із забезпечення розвитку генеруючих потужностей становитиме до 27,92 євроцента за 1 кВт*год протягом 5 років після введення об’єкта в експлуатацію», – зауважила глава уряду.
Максимальний строк введення нових потужностей в експлуатацію становитиме до 20 місяців. Також уряд визначив вимоги щодо інженерного захисту енергооб’єктів.
Як уточнив перший віцепрем’єр-міністр – міністр енергетики Денис Шмигаль, наприкінці минулого року завершився перший етап конкурсу, за результатами якого сумарна потужність гарантованих бізнесом проєктів становила 78,1 МВт.
За його словами, для другого етапу уряд оновив правила конкурсу з урахуванням пропозицій бізнесу. Зокрема, кожен об’єкт повинен мати гарантовану потужність щонайменше 10 МВт та бути оснащений другим рівнем захисту.
Читайте також: Підготовка до зими буксує: Полтавська область у переліку відстаючих
