Секретар міської ради Полтави Катерина Ямщикова взяла участь у IV Міжнародному саміті міст і регіонів «Партнерство. Стійкість. Готовність», що відбувся у Києві та зібрав понад 500 учасників із 23 країн.
Про це повідомляє Полтавська міська рада.
Саміт традиційно відкрив Президент України Володимир Зеленський. Загалом – понад 500 учасників, серед них 208 іноземних учасників із 23 країн світу. За словами Володимира Зеленського, важливо також і надалі посилювати стійкість українських громад.
Зокрема, наша країна очікує на реальні результати щодо відбудови, залучення європейського бізнесу до співпраці від міжнародної Конференції з питань відновлення України, що відбудеться в Гданську. Глава держави відзначив також формат Карпатської інтеграційної ініціативи, яка об’єднує регіони України та нашої частини Європи. Триває підготовка міжнародного форуму Карпатського макрорегіону.

Зазначається, що програма Саміту також охопила питання безпекового виміру громад, цивільного захисту, розмінування та цифровізації безпекових рішень, системну трансформацію інфраструктури й життєзабезпечення від аварійного реагування до європейських стандартів, децентралізацію енергосистеми та залучення інвестицій в муніципальну енергетику, а також Карпатську інтеграційну ініціативу як інструмент розвитку макрорегіону.
Окрему увагу під час Саміту приділили реалізації Планів стійкості громад, захисту критичної інфраструктури, розвитку розподіленої генерації, модернізації логістики та відновленню територій.

“Мала важливі розмови з представниками Швеції, Норвегії, Італії, Польщі та Франції щодо потенційних проєктів. Партнерство – це не одностороння робота і не лише про підтримку. Це формат win-win: коли ми разом шукаємо рішення, підсилюємо одне одного і перетворюємо співпрацю на результат для людей”, – зазначила Катерина Ямщикова.
Читайте також: Полтавська громада долучилася до 15-ї Конференції «Угода мерів – Схід» у Кишиневі
