Полтавська ОВА звернулася до Полтавської міської ради з черговим запитом на фінансування ремонту аварійних колекторів та підтримки обласного «Полтававодоканалу», який зараз знаходиться в оперативному управлінні ОВА. Цього разу йдеться про понад 51 млн грн.
Як повідомила секретар Полтавської міської ради Катерина Ямщикова, питання обговорили під час зустрічі представників міської ради, лідерів депутатських фракцій та керівництва ОВА — Віталія Дяківнича й Олега Мізіка.
Основною темою стала критична ситуація з каналізаційними мережами, яка вже призводить до провалів на дорогах, аварій та загроз перебоїв із водопостачанням.
У суму понад 51 млн грн входить ремонт колектора на вул. Петра Юрченка, аварія на якому фактично перекрила в’їзд до цілого житлового мікрорайону.
У міськраді зазначили, що місто не стоїть осторонь, але міський бюджет Полтави не може одноосібно утримувати обласне підприємство.
Полтава вже неодноразово фінансово підтримувала обласне підприємство. У бюджеті Полтави на 2026 рік передбачено 237,4 млн грн на компенсацію різниці в тарифах для обласних комунальних підприємств. Окрім цього, місто вже спрямувало понад 45,5 млн грн на ліквідацію критичних аварій на колекторах.
Водночас у міській раді наголошують: бюджет громади не може одноосібно покривати витрати обласного підприємства. Саме тому депутатський корпус запропонував механізм співфінансування ремонтних робіт у форматі 50/50 між містом та областю.
У міськраді зазначають, що готові й надалі долучатися до вирішення проблеми, однак очікують аналогічної фінансової відповідальності й від обласної влади.
Зазначимо, що у 2025 році «Полтававодоканал» отримав від Полтавської міської ради 57,5 млн грн субвенції — ці кошти пішли на оплату електроенергії та ремонти кількох колекторів у Полтаві.
Читайте також: 10 млн грн на аналітику й друк: аудитори виявили порушення у закупівлях «Полтававодоканалу»
