У Полтавській громаді 21 червня оголошено День жалоби за загиблими внаслідок російського ракетного удару по місту, який стався напередодні. Унаслідок атаки загинули двоє людей, ще 14 отримали поранення, серед них — шестеро дітей.
Про це повідомила виконувачка обов’язків міського голови Полтави Катерина Ямщикова.
У громаді приспущено державні прапори та рекомендовано утриматися від проведення розважальних заходів.
За попередніми даними, близько 20:08 російські війська завдали удару по місту двома балістичними ракетами типу «Іскандер-М».
Влучання зафіксовано на території двох підприємств у Київському районі Полтави.
Одна людина загинула під завалами — рятувальники деблокували тіло без ознак життя. Ще одна постраждала померла в лікарні.
Кількість травмованих станом на ранок зросла до 14 осіб.Унаслідок атаки пошкоджено виробничі будівлі, складські приміщення, автомобілі та житлові будинки.
За попередньою інформацією, вибухова хвиля пошкодила щонайменше 15 приватних і багатоквартирних будинків.Рятувальники ліквідували пожежі, що виникли після влучань, та не допустили поширення вогню.
До ліквідації наслідків обстрілу залучили понад 100 співробітників ДСНС і 27 одиниць техніки.
Через атаку в частині Полтави та селі Щербані сталися аварійні відключення електроенергії. Відновлювальні роботи тривають.
Розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України — порушення законів та звичаїв війни.У місті продовжує роботу штаб цивільного захисту для допомоги постраждалим.
Для оперативного закриття пошкоджених вікон і покрівель міська влада підготувала OSB-плити та захисну плівку.
Мешканців, чиє житло або майно зазнали пошкоджень, просять звертатися до міської оперативної служби за телефонами: 15-80, 067-158-15-80 або 066-286-58-87.
Читайте також: росія вдарила по Полтаві двома «Іскандерами»: двоє загиблих, 14 поранених
