У Полтаві приватні та комунальні перевізники рідких побутових відходів заявили про страйк через умови договорів та багатотисячні штрафи від обласного «Полтававодоканалу». Підприємці стверджують, що не можуть оплатити нараховані суми та попереджають про підвищення вартості послуг для населення.
“Шановні мешканці Полтави і Полтавської громади зібралися ми всі тут. Скажіть нам дякую, що ми зібралися на зливі, тому що наступного разу будемо збиратися біля облдержадміністрації. Ми вимушні призупинити діяльність нашої сфери, а іменно викачування вигрібних ям та стічних вод через те, що нам поприходили великі штрафи, які нам непосильно виплатити і ми вимушені страйкувати до тих пір, доки це питання не буде вирішено.
Вимагаємо, щоб ці штрафи скасували і договір переробили, бо там в договорі зробили такий пункт, який уможливлює такі великі штрафи. Суми штрафів і 370, і 100 тисяч, 85 тисяч. Це нереально. І стоять всі – і комунальні служби, і служби Санжар, Мачух стоять. Ми вимушені. Іншого у нас просто виходу немає, щоб добитися правди. Задавлюють малий бізнес.
Ви розумієте, що єслі ви не підете нам на уступки, ми будемо іти далі, ми будемо добиватися щоб це все скасувалося. Ми будемо іти на Київ. Ми будем розголос робити людям. Ми вимушені завишати ціни на злив, щоб на оплатити ці штрафи. І ми будем людям казати, що куб буде стояти викачки 1000 грн мінімум. Якщи хто нам допомогти, можете звертатися на лінії водоканалу, можете звертатися на лінії облдержадміністрації, щоб всі були в курсі цієї ситуації, яка у нас склалася”, – зазначили водії асенізаційних машин.
Сайт ІВ “Полтавщина” опублікував коментар керівника обласного «Полтававодоканалу» Юрія Заставського:
«Це не штрафи, як говорять ці водії машин. У договорі написано, що вони мають возити тільки господарсько-побутові відходи. Коли ми почали проводити лабораторні проби, то отримали порушення гранично допустимої концентрації за всіма показниками. Тому ми виставили їм рахунки у п’ятикратному розмірі, це передбачено у договорі. Нам відомо, що до господарських відходів окремі підприємці підмішують стоки з автомийок або з агропромислових підприємств, наприклад, з м’ясомолочки. Це є порушенням. А щодо зливу у Санжарах, то він був нелегальним».
Зазначимо, що раніше Полтавське КАТП-1628 повідомляло, що “Полтававодоканал” виставив їм рахунок на 275 тис. грн щодо нібито перевищення норм забруднення стічних вод. КАТП-1628 оскаржуватиме цю претензію в суді.
Зазначимо, що обласний “Полтававодоканал” фігурує у кримінальній справі через наднормативний скид забруднюючих речовин у 2024 році. Підставою для відкриття справи стали, зокрема, численні скарги мешканців мікрорайону Затурино.
Крім того, на початку березня у Полтаві знову почали фіксували витоки каналізаційних стоків у межах міста. Після численних скарг мешканців та депутатів Полтави прокуратура відкрила ще одне кримінальне провадження – за ч. 1 ст. 242 КК України. Активні мешканці наголошують, що такі витоки каналізації з колекторів “Полтававодоканалу” фіксують щонайменше з 2010 року. Втім поки прокуратура та екоінспекція не притягують винних до відповідальності.
Читайте також: У Миргородському районі авто з’їхало з дороги та врізалося в дерево
