14 травня у Полтаві завершили першочергові роботи з ліквідації наслідків російської атаки, внаслідок якої вибуховою хвилею було пошкоджено 18 житлових будинків. Із них — 15 багатоквартирних та 3 приватні домоволодіння.
Про це повідомляє Полтавська міська рада.
Заступник міського голови – начальник Управління житлово-комунального господарства Тарас Панасенко провів зустріч із мешканцями, чиє майно зазнало пошкоджень. Під час спілкування обговорили актуальні питання щодо відновлення житла та механізму отримання компенсації за державною програмою «єВідновлення». Постраждалим надали необхідні консультації.
Упродовж двох днів комунальні служби виконували роботи з тимчасового закриття пошкоджених вікон та інших елементів будівель. До ліквідації наслідків були залучені фахівці КП «Декоративні культури», КП «ЖЕО №2», ПЕЗО «Міськсвітло», КАТП-1628, Управління ЖКГ, Департаменту цивільного захисту та оборонної роботи, Департаменту соціального захисту населення, ЦНАПу, а також Київської та Шевченківської районних у місті Полтаві рад.
На місці також працювали представники благодійних організацій — Товариства Червоного Хреста України, гуманітарної місії «Проліска» та Благодійного фонду «Право на захист».
За попередніми даними, у будинках пошкоджено 340 віконних конструкцій, балконних блоків та лоджій, зокрема: 57 під’їзних вікон; 171 кімнатне вікно; 112 балконних блоків та лоджій.
Також зафіксовано пошкодження 15 вхідних дверей, 6 міжкімнатних дверей, 4 стін, 1 стелі та окремі пошкодження дахів і господарчих споруд у приватному секторі.
Подальші питання щодо відновлення пошкодженого майна, оформлення документів та надання допомоги постраждалим мешканцям опрацьовують профільні структурні підрозділи та служби міської ради.
Читайте також: Наслідки нічного обстрілу в Полтаві: 15 пошкоджених будинків, триває відновлення світла в оселях
