У Полтаві завершилися переговори між КППОР «Полтававодоканал», ініціативною групою асенізаторів та депутатами міськради, за підсумками яких сторони досягли компромісу щодо сплати штрафів і відновлення роботи перевізників рідких відходів.
Ключовою домовленістю стала можливість сплачувати штрафи, нараховані у п’ятикратному розмірі за порушення умов договорів, не одноразово, а частинами.
Також асенізатори погодилися надалі дотримуватися умов прийому відходів, визначених «Полтававодоканалом». У свою чергу обласне комунальне підприємство зобов’язалося розширити години прийому.
Очікується, що після досягнення домовленостей ініціативна група повідомить інших водіїв про результати переговорів, а страйк буде припинено.
Контекст
Конфлікт тривав близько тижня та виник після того, як підприємці заявили про отримання багатотисячних штрафів — зокрема 85 тис. грн, 100 тис. грн та 370 тис. грн. Вони розцінили це як тиск на малий бізнес і призупинили роботу.
Асенізатори вимагали, щоб штрафи скасували і договір переробили, бо в договорі, за їхніми словами, зробили пункт, який уможливлює такі великі штрафи.
У КППОР «Полтававодоканал» натомість заявили, що застосування рахунків у п’ятикратному розмірі, передбачене договором у разі виявлення перевищення гранично допустимих концентрацій у стоках. За даними підприємства, лабораторні аналізи фіксували порушення, зокрема через домішки промислових стоків у господарсько-побутових відходах.
Зазначимо, що раніше Полтавське КАТП-1628 повідомляло, що “Полтававодоканал” виставив їм рахунок на 275 тис. грн щодо нібито перевищення норм забруднення стічних вод. КАТП-1628 оскаржуватиме цю претензію в суді.
Читайте також: Верховна Рада підтвердила роботу місцевих рад під час воєнного стану
