Державне бюро розслідувань спільно з Національною поліцією завершило досудове розслідування та скерувало до суду обвинувальний акт щодо двох мешканців Кременчука.
Їм інкримінують пособництво та підбурення до дезертирства військовослужбовця (ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 408 та ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 408 Кримінального кодексу України). Санкції статей передбачають до 12 років позбавлення волі.
За даними слідства, інцидент стався у квітні 2025 року під час проходження мобілізованим навчання у зведеному батальйоні «Граніт-4» Десантно-штурмових військ на Житомирщині. Встановлено, що військовослужбовець вирішив самовільно залишити місце служби та звернувся по допомогу до свого колишнього роботодавця — власника СТО у Кременчуці.
Слідство вважає, що власник автосервісу організував втечу, залучивши знайомого водія. Тієї ж ночі військовий залишив територію навчального центру, переодягнувся в цивільний одяг і автомобілем був доставлений до Кременчука. Наступного дня він з’явився на роботі за місцем колишнього працевлаштування та перебував поза військовою службою близько року.
У лютому 2026 року його викрили правоохоронці. За матеріалами провадження, нині обвинувальні акти щодо цивільних осіб скеровано до суду. Власника СТО обвинувачують у підбуренні до пособництва в дезертирстві, водія — у пособництві дезертирству.
Щодо самого військовослужбовця, суд раніше звільнив його від кримінальної відповідальності після того, як він добровільно висловив намір продовжити військову службу та був прийнятий до бойового підрозділу Збройних сил України. Рішення ухвалив Автозаводський районний суд Кременчука 14 квітня 2026 року на підставі положень Кримінального кодексу, що застосовуються в умовах воєнного стану.
Читайте також: На Миргородщині двоє робітників упали з висоти під час фасадних робіт
